fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bach Yo-Yo Ma nawet dla laików

materiały prasowe
Gdy oczy całego świata są skierowane na Chiny, gdzie na inauguracji Forum Pasa i Szlaku, czyli wielkiego projektu łączącego potęgę Państwa Środka z Europą, do sklepów trafiła płyta wybitnego muzyka chińskiego pochodzenia.

Urodzony w Paryżu, wychowany w USA, a koncertujący na całym świecie wiolonczelista Yo-Yo Ma jest dobrze znany melomanom. Wydany w Polsce w ubiegły piątek „Yo-Yo Ma plays Bach" („Yo-Yo Ma gra Bacha") to składanka jego najpiękniejszych interpretacji genialnego lipskiego kompozytora. Usłyszymy więc, jak Ma na wiolonczeli gra suity Bacha, jak wraz z orkiestrą wykonuje klasyczne fragmenty Pasji według św. Mateusza, jak wiolonczelista śpiewa podczas wykonywania suity D-dur. Dość powiedzieć, że 20 utworów na nowej płycie zapewni nam 80 minut muzyki w świetnym wykonaniu.

Będzie ona doskonałym tłem dla coraz cieplejszych wiosennych wieczorów, może stać się też ilustracją do niejednego snu nocy letniej. A dzięki temu, że jest wirtuozersko zagrana, nie wymaga długotrwałego osłuchiwania się z nią i wyrobienia muzycznego, z pewnością będzie popularna podczas kolacji i grillów. Może właśnie w ramach zacieśniania więzi z Chinami Polacy na grillach nuciliby w takt wiolonczel...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA