Co czyta elita i Oscary na rozdrożu

Jak uciera się kanon literacki oraz kto w tej walce ma najwięcej do powiedzenia: pisarze, krytycy, czytelnicy, czy może politycy? I dlaczego w ogóle postanowiliśmy się tym zająć w najnowszym magazynie „Plus Minus”, skoro walka o kanon ma coraz mniej kibiców; a inaczej mówiąc – po co nam wspólne kody kulturowe?

Aktualizacja: 07.02.2020 12:20 Publikacja: 07.02.2020 12:12

Co czyta elita i Oscary na rozdrożu

Foto: podcasty.rp.pl

Oprócz tego o zbliżającej się Oscarowej gali. Czyli o nagrodach, które zmieniają się z roku na rok, choć można mieć duże wątpliwości, czy nadążają za jeszcze szybciej zmieniającą się kulturą. W miejsce literatury od dawna wchodzi kino, a kino coraz bardziej oddaje pola grą wideo – może nie warto narzekać, że tylko 37 proc. Polaków sięga po co najmniej jedną książkę w roku, skoro coraz więcej ma Netfliksa? A może właśnie trzeba narzekać, i to coraz głośniej –  o tym w kolejnym odcinku podcastu „Posłuchaj, Plus Minus” dyskutują jego redaktorzy – Michał Płociński i Hubert Salik.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Plus Minus
„Kształt rzeczy przyszłych”: Następne 150 lat
Plus Minus
„RoadCraft”: Spełnić dziecięce marzenia o koparce
Plus Minus
„Jurassic World: Odrodzenie”: Siódma wersja dinozaurów
Plus Minus
„Elio”: Samotność wśród gwiazd
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Rafał Lisowski: Dla oddechu czytam komiksy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama