fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Plus Minus

Co czyta elita i Oscary na rozdrożu

podcasty.rp.pl
Jak uciera się kanon literacki oraz kto w tej walce ma najwięcej do powiedzenia: pisarze, krytycy, czytelnicy, czy może politycy? I dlaczego w ogóle postanowiliśmy się tym zająć w najnowszym magazynie „Plus Minus”, skoro walka o kanon ma coraz mniej kibiców; a inaczej mówiąc – po co nam wspólne kody kulturowe?

Oprócz tego o zbliżającej się Oscarowej gali. Czyli o nagrodach, które zmieniają się z roku na rok, choć można mieć duże wątpliwości, czy nadążają za jeszcze szybciej zmieniającą się kulturą. W miejsce literatury od dawna wchodzi kino, a kino coraz bardziej oddaje pola grą wideo – może nie warto narzekać, że tylko 37 proc. Polaków sięga po co najmniej jedną książkę w roku, skoro coraz więcej ma Netfliksa? A może właśnie trzeba narzekać, i to coraz głośniej –  o tym w kolejnym odcinku podcastu „Posłuchaj, Plus Minus” dyskutują jego redaktorzy – Michał Płociński i Hubert Salik.

Co tydzień redaktorzy weekendowego wydania „Rzeczpospolitej” opowiadają o tym, skąd czerpią pomysły na teksty, jak wygląda praca nad kolejnym numerem magazynu oraz o najważniejszych modach intelektualnych i zmianach, jakie zachodzą we współczesnym świecie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA