Michał Płociński

Michał Płociński

Dziennikarz

Michał Płociński: Platforma odrobiła lekcję z polskości

Może zamiast przez lata szukać pomysłów na inny, nowocześniejszy patriotyzm, trzeba było od początku odwoływać się tego, który w Polsce już obowiązuje? Bo innego, jak widać, nie ma i nie będzie.

Michał Płociński: Tajemniczy film z posłem Winnickim. I kto tu jest hipokrytą?

Nie bardzo widzę się w roli rzecznika Konfederacji, ale jest jednak zasadnicza różnica między wykazywaniem komuś hipokryzji a miotaniem mało wiarygodnymi oskarżeniami, by tylko dowalić politycznemu przeciwnikowi. A problem plotek i fejków będzie w czasach AI tylko narastał.

Michał Płociński: Spot z Auschwitz może PiS bardzo zaszkodzić

Najnowszy spot reklamowy PiS jest wzorcem z Sèvres politycznego krindżu. Rządzący nie tylko poprawią nim frekwencję na marszu 4 czerwca, co w głowach ich sztabowców jeszcze może się wydawać świetnym planem na zwiększenie polaryzacji, ale i nadają temu marszowi międzynarodowego wymiaru, co może już PiS mocno zaszkodzić.

Pamięć w budowie

To nie jest konferencja naukowa, tylko raczej spotkanie ludzi, którzy pamięcią zajmują się w praktyce – mówią organizatorzy 11. Sympozjum „Pamięć Europy”. Spotkanie przynosi ciekawe zderzenie różnych perspektyw historycznych, a kontekst wojny na wschodzie dodaje dyskusjom dramatyzmu.

Michał Płociński: Trzeba zwolnić, ale nie tiry

Wprowadzenie zakazu wyprzedzania dla ciężarówek na autostradach i drogach ekspresowych uderzy w branżę transportową i podwyższy koszty transportu i produkcji.

„Wracając”: Nienachalne arcydzieło

Określanie Pauliny Przybysz zwrotem „polska Erykah Badu” wreszcie nie jest na wyrost.

Jan Popławski: Kosiniak, Hołownia, zagrała chemia

PiS miało rozliczyć dziką reprywatyzację, a czy któryś polityk PO siedzi w więzieniu? – mówi Jan Popławski, polityk Centrum dla Polski.

Helena Krajewska. Sudan Południowy ma tylko przyszłość

Myślę, że dostrzeżemy w końcu związek między naszymi wyborami konsumpcyjnymi, naszym stylem życia a tym, że ktoś w Sudanie Południowym nie jest w stanie zaplanować, czy dosadzić jeszcze trochę pomidorów - mówi Helena Krajewska z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Michał Płociński: Platforma jest bezbłędna i idealna. Tylko czemu wciąż przegrywa?

Winni zawsze są wszyscy inni: dziennikarze, wyborcy, konkurenci. Platforma Obywatelska nie dostrzega u siebie żadnych wad, niczego nie próbuje poprawić i z niczego się nie tłumaczy. Polacy tej koślawej propagandy sukcesu jednak nie kupują, jak i nie kupowali już w 2015 roku.

Michał Płociński: Masakra na Saskiej Kępie. Zlikwidowano nielegalne parkingi

Może i Michał Pol zna się na piłce, ale o tym, do czego służy chodnik, wie niewiele. Niestety, nie on jeden.