fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Niesiołowski zaprzecza doniesieniom o jego możliwym odejściu z PO

Stefan Niesiołowski
Fotorzepa, Sławomir Mielnik
- Ja nie mam takich planów, zależy trochę, co będzie robił pan Schetyna - odpowiedział Stefan Niesiołowski na pytanie Moniki Olejnik, czy zamierza odejść z Platformy Obywatelskiej.

Stefan Niesiołowski zapowiedział w Radiu Zet, że nie planuje wystąpić z szeregów Platformy. Zaprzeczył też, że miałby odejść z kilkoma posłami.

Olejnik dopytywała, czy sytuacja nie zmieni się w maju. - Myślę, że nie. ja nie mam takich planów, zależy trochę, co będzie robił pan Schetyna. Na razie rozwiązuje regiony i przeprowadza czystki różnego rodzaju, mniej lub bardziej sympatyczne, więc to trochę sytuacja jest dynamiczna. W tej chwili nie planuję wyjścia z Platformy, ja nie wiem, co zrobię w maju, ale też nie sądzę - tłumaczył poseł.

Dziennikarka chciała dowiedzieć się, co się dzieje w regionie śląskim, dlaczego Platforma straciła region śląski i czy stało się to przez Grzegorza Schetynę.

- W regionie nastąpiło rozwiązanie regionu, pan Schetyna wprowadził komisarza. Ten komisarz się nie spodobał części, te działania się nie spodobały części kolegom z Platformy i zawiązali własny klub. To oznacza rozbicie regionu i Platforma straciła władzę. Podobne działania pan Schetyna podjął w stosunku do regionu lubuskiego, to są te regiony, w których znaczna część, władze tych regionów nie popierały pana Schetyny, no ale to jest normalne w demokracji, no nie można robić tak, że się robi wybory, a potem tych, którzy nie głosowali na jednego z kandydatów się w jakiś tam sposób prześladuje. Takie działania prowadzą do zamieszania w Platformie i efektem tych działań jest to, co się stało na Dolnym Śląsku - mówił Niesiołowski i jednocześnie podkreślił, że nie ma PO buntu.

Olejnik zwróciła uwagę na to, że niektórzy politycy PO mieli dość działań Schetyny. Czytaj więcej na ten temat - A czy to jest tak, że Protasiewicz, Nitras, Kopacz, Niesiołowski mają dość tego, co robi Schetyna? - pytała.

Niesiołowski unikał odpowiedzi. - Ja nie chcę mówić za kogoś. Mi się te działania bardzo nie podobają, ale od tego, że mi się nie podobają działania do wystąpienia z partii jest daleka droga, mówię za siebie. Proszę jednak pytać każdą z tych osób indywidualnie - zaznaczył.

Więcej na stronie Radia Zet

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA