fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Rostowski krytykuje Dudę za "wstyd za III RP"

Fotorzepa/ Piotr Wittman
Były minister finansów i były wicepremier Jacek Rostowski skrytykował w TVN24 słowa prezydenta Andrzeja Dudy o "wstydzie za III RP" wypowiedziane w Gdyni na obchodach 45. rocznicy Grudnia'70.

III RP nie zdała egzaminu sprawiedliwości, uczciwości, elementarnej przyzwoitości – powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek rano w Gdyni na obchodach 45. rocznicy Grudnia'70.

Jak powiedział, wstyd „za tę III RP, w której komunistycznych bandytów nazywano, bo byli tacy, ludźmi honoru”. "Wstyd za tę III RP, która z honorami wojskowymi i państwowymi pochowała większość oprawców z 1970 roku. Wstyd, zwyczajnie wstyd” – mówił prezydent. 

Były minister finansów i były wicepremier Jacek Rostowski skrytykował w TVN24 słowa prezydenta Andrzeja Dudy. - Nie podobają mi się takie mocne słowa w sytuacji, w której i tak są bardzo podniesione emocje i to tuż przed świętami - powiedział Rostowski. W ocenie byłego ministra finansów, "takie podkręcanie i podgrzewanie atmosfery, to nie jest dobry język". - Nie byłem za tym, żeby generał Jaruzelski został pochowany z honorami - dodał.

Źródło: TVN24/ PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA