Liga Konferencji: Śląsk wyszarpał zwycięstwo w Estonii

Śląsk Wrocław wygrał 2:1 w wyjazdowym meczu z estońskim Paide Linnameeskond w I rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy - czytamy w Onecie.

Publikacja: 09.07.2021 06:43

Zwycięskiego gola ekipa z Wrocławia zdobyła tuż przed końcem spotkania - relacjonuje Onet.

Paide, druga drużyna estońskiej ekstraklasy w ubiegłym sezonie, była wyraźnie słabsza od ekipy z Wrocławia, która przyjechała na mecz bez swojego trenera, Jacka Magiery, u którego test wykazał zakażenie koronawirusem.

Śląsk przeważał od pierwszych minut meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich. W I połowie najbliżej gola był Waldemar Sobota, którego strzał z bliska zdołał jednak obronić bramkarz gospodarzy.

Wynik meczu otworzył w II połowie Fabian Piasecki - napastnik Śląska z bliska nie miał problemu z pokonaniem bramkarza gospodarzy.

Jednak w 78. minucie doszło do wyrównania - do siatki swojej drużyny trafił Wojciech Golla, który interweniował niefortunnie po dośrodkowaniu w pole karne.

Śląsk walczył jednak do końca - co przyniosło efekt w 89. minucie. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego głową zwycięską bramkę zdobył Mark Tamas.

Rewanż odbędzie się we Wrocławiu, 15 lipca.