fbTrack

Premier League: Chelsea wygrywa i wskakuje na podium

Chelsea - Leicester 2:1
PAP/EPA
Chelsea Londyn, finalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, pokonała w meczu 37. kolejki Premier League Leicester City i awansowała na trzecie miejsce w tabeli - czytamy w Onecie.

Chelsea zrewanżowała się tym samym "Lisom" za porażkę w finale Pucharu Ligi - 15 maja Leicester wygrał z Chelsea 1:0 - przypomina Onet.

We wtorkowym meczu Chelsea od początku ruszyła do ataku. Aktywny był Timo Werner, który w 22. minucie trafił nawet do bramki, ale sędzia nie uznał gola dopatrując się spalonego.

Werner trafił też do siatki w 35. minucie - ale sędzia znów nie uznał gola, ponieważ po analizie VAR stwierdził, że doszło do zagrania ręką.

W drugiej połowie "The Blues" doczekali się gola - dzięki trafieniu Antonio Ruedigera, który wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym.

W 66. minucie było 2:0 - w polu karnym "Lisów" padł faulowany Timo Werner, a "jedenastkę" na gola zamienił Jorginho.

"Lisy" zdołały zdobyć jedynie bramkę kontaktową - po stracie piłki przez Mateo Kovacicia futbolówkę wywalczył Wilfred Ndidi, który zagrał do Kelechiego Iheanacho, a Nigeryjczyk strzelił 12. gola w sezonie.