Premier League: Chelsea wygrywa i wskakuje na podium

Chelsea Londyn, finalista tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, pokonała w meczu 37. kolejki Premier League Leicester City i awansowała na trzecie miejsce w tabeli - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 19.05.2021 07:04 Publikacja: 19.05.2021 06:53

Chelsea zrewanżowała się tym samym "Lisom" za porażkę w finale Pucharu Ligi - 15 maja Leicester wygrał z Chelsea 1:0 - przypomina Onet.

We wtorkowym meczu Chelsea od początku ruszyła do ataku. Aktywny był Timo Werner, który w 22. minucie trafił nawet do bramki, ale sędzia nie uznał gola dopatrując się spalonego.

Werner trafił też do siatki w 35. minucie - ale sędzia znów nie uznał gola, ponieważ po analizie VAR stwierdził, że doszło do zagrania ręką.

W drugiej połowie "The Blues" doczekali się gola - dzięki trafieniu Antonio Ruedigera, który wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym.

W 66. minucie było 2:0 - w polu karnym "Lisów" padł faulowany Timo Werner, a "jedenastkę" na gola zamienił Jorginho.

"Lisy" zdołały zdobyć jedynie bramkę kontaktową - po stracie piłki przez Mateo Kovacicia futbolówkę wywalczył Wilfred Ndidi, który zagrał do Kelechiego Iheanacho, a Nigeryjczyk strzelił 12. gola w sezonie.

2 / 3
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym
Szymon Marciniak popełnił błąd? Kontrowersje w meczu Realu z Bayernem
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Liga Mistrzów. Dwie bramki w trzy minuty. Joselu - piłkarz, który uratował marzenia Realu