Piast wygrywa w Warszawie i wyrzuca Legię z Pucharu Polski

Piast Gliwice wygrał 2:1 z Legią Warszawa w środowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski. Stawkę półfinalistów uzupełniła broniąca trofeum Cracovia.

Aktualizacja: 03.03.2021 23:46 Publikacja: 03.03.2021 23:01

Piast już w 8. minucie meczu na Łazienkowskiej objął prowadzenie, po trafieniu Jakuba Świerczoka. Najbliżej wyrównania w pierwszej połowie był Mateusz Wieteska, który w 29. minucie, po rzucie wolnym, trafił w słupek. Gospodarze doprowadzili remisu dopiero po ponad godzinie gry, po strzale głową niedawno wprowadzonego na boisko Rafaela Lopesa. Z remisu zespół Czesława Michniewicza cieszył się bardzo krótko. W 78. minucie fatalne podanie pozyskanego dwa tygodnie temu przez Legię Artema Szabanowa przechwycił Tiago Alves, przebiegł z piłką pół boiska, minął wychodzącego Cezarego Misztę i posłał piłkę do pustej bramki. Za drugim razem Legia nie dała już rady odrobić straty.

Jak podkreślają statystycy, był to już szósty z rzędu mecz tych drużyn, którego Legia nie potrafiła wygrać.

We wcześniejszym środowym meczu broniąca Pucharu Polski Cracovia pewnie, 3:0, pokonała na wyjeździe drugoligową Chojniczankę Chojnice.

Stawkę półfinalistów uzupełniają Arka Gdynia i Raków Częstochowa. Drużyny te awans zapewniły sobie we wtorek, pokonując odpowiednio Puszczę Niepołomice i Lecha Poznań. Wszystkie mecze ćwierćfinałowe zakończyły się wygranymi zespołów przyjezdnych.

Półfinały Pucharu Polski zaplanowano na 7 kwietnia, a finał 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.

Puchar Polski - 1/4 finału

Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:2 (Rafael Lopes 66 - Jakub Świerczok 8, Tiago Alves 78)
Chojniczanka Chojnice - Cracovia 0:3 (Pelle van Amersfoort 14, 57, Daniel Pik 55).

2 / 3
Wygrać i zapomnieć o nieudanych eliminacjach. Lewandowski gotów na baraże z Estonią
Robert Lewandowski przed barażami o Euro 2024: wierzę, że awansujemy