fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Lewandowski wśród kandydatów do drużyny roku UEFA

Robert Lewandowski
AFP
Robert Lewandowski jest wśród kandydatów do drużyny roku UEFA. Jedenastkę 2020 roku UEFA wybiorą w głosowaniu internauci oraz przedstawiciele federacji piłkarskich zrzeszonych w tej organizacji. Ich wybór poznamy w styczniu - pisze Onet.

Wśród nominowanych jest 50 piłkarzy - Lewandowski rywalizuje z 14 innymi napastnikami o miejsce w "składzie" drużyny roku. Wśród napastników nominowanych do jedenastki roku są m.in. Cristiano Ronaldo z Juventusu i Lionel Messi z Barcelony - czytamy w Onecie.

Lewandowski jest jedynym Polakiem nominowanym do drużyny roku UEFA i jednym z aż siedmiu piłkarzy Bayernu, którzy otrzymali nominacje - to Manuel Neuer, Joshua Kimmich, Alphonso Davies, David Alaba, Thomas Mueller, Leon Goretzka i Serge Gnabry.

Lewandowski, który w 2020 roku wygrał Ligę Mistrzów i został królem strzelców tych rozgrywek zdobył już tytuł piłkarza roku UEFA za sezon 2019/2020.

Polak był też faworytem do wygrania plebiscytu France Football, który jednak w tym roku - ze względu na zakłócenie rozgrywek przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 - został odwołany.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA