Bundesliga: Argentyńczyk goni Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył w tym sezonie Bundesligi już 11 goli. Wiceliderem klasyfikacji strzelców jest - nieoczekiwanie - Argentyńczyk Lucas Alario, który na listę strzelców wpisał się 7 razy - w tym dwa w wygranym przez jego Bayer Leverkusen meczu 7. kolejki Bundesligi z Borussią Moenchengladbach - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 08.11.2020 22:02 Publikacja: 08.11.2020 21:49

Bayer, dzięki dwóm golom 28-letniego Argentyńczyka, pokonał "Źrebaki" 4:3 - podaje Onet.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Borussii, która na prowadzenie wyszła w 18. minucie po golu Larsa Stindla z rzutu karnego. Stindl wykonał "jedenastkę" nietypowo - strzelił po ziemi, lekko, w środek bramki.

Wkrótce jednak Alario doprowadził do wyrównania ładnym technicznym strzałem z narożnika pola karnego. Trzy minuty później Bayer znów przegrywał - autorem gola był po raz kolejny Stindl, który tym razem pokonał golkipera "Aptekarzy" uderzeniem głową.

Alario zdołał jednak przed przerwą po raz drugi doprowadzić do wyrównania. Był to jego szósty gol w ostatnich trzech kolejkach Bundesligi.

W 68. minucie prowadzenie Bayerowi dał Leon Bailey, który wślizgiem wbił piłkę do bramki gości. W 82. minucie Bayer prowadził już dwoma golami - po trafieniu Juliana Baumgartlingera.

W doliczonym czasie gry rozmiary porażki gości zmniejszył Valentino Lazaro, który trafił do siatki efektownym uderzeniem piętą z powietrza.