La Liga: Dziewięć meczów - dziewięć zwycięstw. Real na fali

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Granadą 2:1 w meczu 36. kolejki La Liga. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Real ma cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli Barceloną - jeśli "Królewscy" wygrają kolejny mecz, wywalczą mistrzostwo Hiszpanii - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 14.07.2020 07:13 Publikacja: 14.07.2020 07:01

Wygrana z Granadą była dziewiątym zwycięstwem w dziewiątym meczu z rzędu - Real wygrał wszystkie spotkania po wznowieniu rozgrywek przerwanych w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Hiszpanii - zauważa Onet.

W meczu z Granadą Real rozstrzygnął spotkanie w pierwszych 16 minutach - najpierw w 10. minucie w pole karne wpadł Ferland Mendy i - nieatakowany przez obrońców - pokonał bramkarza gospodarzy strzałem z ostrego kąta.

Drugiego gola dorzucił Karim Benzema, który w polu karnym ograł obrońcę po czym popisał się celnym strzałem w długi róg bramki.

W drugiej połowie Granada nieoczekiwanie zdobyła kontaktowego gola, po tym jak Yangel Herrera zagrał prostopadle do Darwina Machisa, a ten znalazł drogę do bramki gości strzelając między nogami interweniującego Thibaut Courtois - tym samym bramkarz Realu skapitulował po 507 minutach bez utraty gola.

W końcówce Real mógł stracić prowadzenie, ale Sergio Ramos, po strzale Ramona Azeeza, wybił piłkę z linii bramkowej.

W kolejnej kolejce - już w czwartek - Real zagra z Villarreal. Jeśli wygra - zdobędzie 34. mistrzostwo Hiszpanii w historii.

2 / 3
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców
Górnik Zabrze na ścieżce do sukcesu. Na taki sezon czekał 30 lat
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym