Serie A: Milan rozbity przez Atalantę. Krzysztof Piątek bezradny

W meczu 17. kolejki włoskiej Serie A AC Milan przegrał na wyjeździe z Atalantą 0:5. Krzysztof Piątek rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych - pisze Onet.

Aktualizacja: 22.12.2019 17:22 Publikacja: 22.12.2019 16:53

W ostatnim czasie piłkarze Atalanty Bergamo kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Po wygranej na wyjeździe z Szachtarem Donieck 3:0 awansowali do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W poprzedniej kolejce ligi włoskiej dość nieoczekiwanie przegrali na wyjeździe z Bologną 1:2 - przypomina Onet.

Jeśli zawodnicy AC Milan liczyli, że ostatnia porażka to dowód kryzysu w drużynie z Bergamo, to w niedzielę srodze się zawiedli. Gospodarze nie dali gościom żadnych szans.

Atalanta szybko wyszła na prowadzenie. W 10. minucie Alejandro Gomez pobiegł na bramkę, wpadł w pole karne i mierzonym strzałem pokonał Gianluigiego Donnarummę. Kilka minut później mogło być 2:0, ale mediolańczyków po uderzeniu Mario Pasalicia uratowała poprzeczka. Gospodarze cały czas atakowali, podopieczni Stefano Piolego byli bezradni. Ich największym sukcesem w pierwszej połowie było to, że przegrywali jedynie 0:1.

W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się, strzelali tylko gospodarze. W 61. minucie piłkę po mocnym strzale Robina Gosensa trącił Pasalić i to on wpisał się na listę strzelców. Ten sam zawodnik chwilę później ruszył lewym skrzydłem i zagrał do Josipa Ilicicia. Napastnik Atalanty ograł obrońcę i mocnym uderzeniem podwyższył wynik na 3:0.

W 72. minucie znów z dobrej strony pokazał się Ilicić. Uderzył zza pola karnego i Donnarumma kolejny raz musiał wyjmować piłkę z siatki. W 83. minucie dzieła zniszczenia dopełnił wprowadzony kilka minut wcześniej Luis Muriel, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza Milanu i ustalił wynik na 5:0, strzelając do pustej bramki.

Krzysztof Piątek rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł w 62. minucie, zastępując Giacomo Bonaventurę.

Po 17. meczach Atalanta zajmuje w tabeli Serie A piąte miejsce, Milan jest jedenasty.

Atalanta Bergamo - AC Milan 5:0 (1:0)
Bramki: Gomez (10), Pasalić (61), Ilicić (63, 72), Muriel (83)