Ekstraklasa: Lechia wywozi trzy punkty z Warszawy i jest liderem

Lechia Gdańsk wygrała w Warszawie z Legią 2:1 w najciekawszym meczu 10 kolejki Ekstraklasy. Dzięki wygranej Lechia objęła prowadzenie w tabeli - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 29.09.2019 08:38 Publikacja: 29.09.2019 08:22

Lechia ma obecnie 19 punktów na koncie - o jeden więcej niż Pogoń Szczecin, która jednak rozegrała o jeden mecz mniej.

Mecz zaczął się dla Legii dobrze - w 12. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Waleriana Gwilię piłkę głową do siatki skierował środkowy obrońca, Mateusz Wieteska. Dla Wieteski był to drugi gol dla Legii w ostatnich dniach (w środę trafił do siatki w meczu Pucharu Polski), a trzeci w sezonie - czytamy w Onecie.

Wieteska, bohater akcji z 12. minuty, w końcówce pierwszej połowy został antybohaterem. Lechia Gdańsk rozpoczęła grę długim wyrzutem z autu, a obrońca Legii popełnił błąd w kryciu, przez co do wyrównania efektownym wolejem doprowadził Michał Nalepa.

A w 51. minucie było już 2:1 dla Lechii - tym razem do bramki Legii trafił po dośrodkowaniu Błażej Augustyn.

Wieteska mógł doprowadzić do wyrównania w 57. minucie - ale po kolejnym rzucie rożnym dobrze wykonanym przez Gwilię obrońca Legii trafił głową w poprzeczkę.

W innym sobotnim meczu Lech Poznań przełamał passę spotkań bez zwycięstwa (ostatni raz "Kolejorz" wygrał 24 sierpnia) i pokonał w Zabrzu Górnika 3:1. Z kolei dla Górnika był to czwarty mecz bez wygranej.

W meczu z Górnikiem dobrze spisali się "młodzieżowcy" Lecha - gole zdobywali Kamil Jóźwiak i Tymoteusz Puchacz, a kropkę nad i w doliczonym czasie gry w II połowie dołożył Christian Gytkjaer.

Z kolei Raków przegrał u siebie z Wisłą Płock 1:2. Dla ekipy z Płocka była to już trzecia wygrana z rzędu.