Porażka Lechii Gdańsk. Legia Warszawa liderem Ekstraklasy

Lechia Gdańsk przegrała z Piastem Gliwice 0:2. Porażkę lidera wykorzystała Legia Warszawa i awansowała na pierwsze miejsce Ekstraklasy.

Aktualizacja: 21.04.2019 00:56 Publikacja: 21.04.2019 00:23

Lechia Gdańsk do spotkania z Piastem Gliwice podchodziła po porażce z Cracovią. W 29. minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce strzelonej przez Piotra Parzyszka.

Całą drugą połowę gospodarze grali w osłabieniu. Tuż przed przerwą drugą żółtą kartkę otrzymał Jarosław Kubicki. Lechia nie odrobiła strat, a Piasta w doliczonym czasie drugiej połowy podwyższył wynik spotkania. Bramkę strzelił Hiszpan Jorge Felix.

Znając wynik z Gdańska spotkanie rozpoczynali piłkarze Legii Warszawa. Spotkanie z Cracovią zakończyło się zwycięstwem mistrzów Polski 1:0. Bramkę w doliczonym czasie drugiej połowy z rzutu karnego zdobył Carlitos.

W pozostałych dzisiejszych spotkaniach Jagiellonia Białystok zremisowała z Lechem Poznań 3:3, a Zagłębie Lubin przegrało z Pogonią Szczecin 2:3.

Po 31. kolejkach Legia Warszawa ma trzy punkty przewagi nad Lechią Gdańsk i siedem nad Piastem Gliwice.

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Carlitos (90+5-karny)

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 3:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Nikola Vujadinovic (5-głową), 0:2 Joao Amaral (21), 1:2 Jesus Imaz (42-karny), 2:2 Andrej Kadlec (54), 3:2 Jesus Imaz (64-karny), 3:3 Timur Żamaletdinow (77)

KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 2:3 (2:2)

Bramki: 1:0 Damjan Bohar (6), 1:1 Zvonimir Kozulj (11), 2:1 Filip Starzyński (20-karny), 2:2 Adam Buksa (31-karny), 2:3 Kamil Drygas (76).

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Parzyszek (29), 0:2 Jorge Felix (90+5).