Atletico we wpisie na Twitterze zamieściło trzy zdjęcia przedstawiające momenty, kiedy sędzia Xavier Estrada Fernández miał pomylić się na niekorzyść Atletico - chodzi o podyktowanie rzutu karnego dla Realu w 42. minucie, kiedy Vinicius miał zostać sfaulowany przez Jose Marię Gimeneza przed polem karnym - czytamy w Onecie.

Druga kontrowersyjna sytuacja to nieuznanie gola Alvaro Moraty na 2:2 w drugiej połowie z powodu spalonego - powtórki wskazują jednak, że napastnik nie stał na spalonym.

Z kolei w 66. minucie sędzia nie podyktował rzutu karnego za domniemany faul na Moracie, jakiego w polu karnym miał dopuścić się Casemiro.

Pierwszego gola dla Realu zdobył właśnie Casemiro w 16 minucie. W 25 minucie wyrównał Antoine Griezmann. Na przerwę z prowadzeniem schodził jednak Real po wspomnianym wcześniej karnym, którego na bramkę zamienił Sergio Ramos.

Wynik meczu ustalił w 74. minucie Gareth Bale, który wcześniej wszedł na murawę z ławki rezerwowych.