Bohaterem spotkania był pomocnik FC Zurich Benjamin Kololli, który zdobył dwa gole dla Kosowian. Malta, rywal Kosowa w tym spotkaniu, zajmuje po trzech meczach ostatnie miejsce - z jednym punktem na koncie.

W jednym z najciekawszych meczów tego wieczoru w LN Czarnogóra uległa u siebie Serbii 0:2. Oba gole dla Serbów zdobył Aleksander Mitrović z Fulham. Serbia po trzech meczach prowadzi w swojej grupie Dywizji C z siedmioma punktami na koncie.

W innych meczach Azerbejdżan przegrał u siebie z Wyspami Owczymi 0:3, Izrael pokonał 2:1 Szkocję, Litwa uległa 1:2 Rumunii.

W czwartek rozegrano też kilka meczów towarzyskich. W najciekawszych z nich Hiszpania pokonała na wyjeździe Walię aż 4:1 (dwa gole zdobył Paco Alcacer, który niedawno zamienił Barcelonę na Borussię Dortmund), Irak uległ 0:4 Argentynie, a mistrzowie świata, Francuzi, tylko zremisowali z Islandią 2:2, w dodatku ratując remis dopiero w 90 minucie (do 86 minuty Islandia prowadziła 2:0), po rzucie karnym wykonanym przez Kyliana Mbappe.