fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cyfrowa droga do rozwoju Polski

Fotolia
Prawdziwą i niepodważalną wartością technologii jest to, że znakomicie wyrównuje szanse. Cyfrowy rynek, którego powstawanie obserwujemy, może okazać się najbardziej egalitarnym w historii – pisze prezes Orange Polska.

Polska ma potencjał, by uczestniczyć w kształtowaniu nowego cyfrowego porządku. Nie gonić i absorbować wzory stworzone w innych gospodarkach, ale aktywnie współuczestniczyć w nowej rewolucji technologicznej, która zmienia gospodarkę.

Może to truizm, ale technologie naprawdę zmieniają sposób, w jaki funkcjonuje nasz świat. To szczególnie istotne z perspektywy biznesu i rozwoju gospodarczego. Kiedyś, mówiąc o postępującej cyfryzacji, odnosiliśmy się do tego, że zmienia się miejsce, w jakim załatwiamy coraz więcej naszych spraw – zamiast iść do banku czy sklepu, wybieramy internet. Dziś przemiana sięga głębiej, zmieniając nie tylko to, gdzie realizujemy interesy, ale też jak to robimy – nasz sposób uczestniczenia w gospodarce. Obserwujemy przejście od tradycyjnie rozumianego rynku, wzbogaconego o internetowe kanały kontaktu, do rynku prawdziwie cyfrowego.

Polska może i powinna aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu nowego porządku gospodarczego, ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA