fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Aplikacja stworzona przez terrorystów była dostępna w sklepie Google Play

Internet
W sklepie Google Play przez pewien czas dostępna była aplikacja przygotowana przez afgańskich talibów, która umożliwiała dostęp do materiałów propagandowych terrorystów.

Aplikacja została przygotowana z myślą o posiadaczach telefonów z systemem Android. Jej celem było dotarcie przez talibów ze swoim przekazem do jak najszerszej grupy osób.

Aplikacja nosząca nazwę Alemarah umożliwiała dostęp do materiałów video przygotowanych przez talibów i manifestów napisanych w języku pasztu. Aplikacja została usunięta ze sklepu Google Play po kilku godzinach, po tym jak zaalarmowała o niej SITE Intelligence Group - organizacja zajmująca się monitorowaniem działalności dżihadytstów w internecie.

Talibowie od dawna wykorzystują internet do zwiększania swoich wpływów. Na Twitterze rzecznik tej organizacji posiada swoje oficjalne konto. Talibowie posiadają również swoją oficjalną stronę internetową dostępną w pięciu językach.

Na cyfrowym polu walki talibowie rywalizują z Daesh. Terroryści z Daesh pod koniec 2015 roku stworzyli specjalną aplikację dla smartfonów z systemem Android, która miała umożliwić im bezpieczną komunikację.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA