Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 30.11.2018 07:18 Publikacja: 30.11.2018 07:18
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik
W wykazie prac legislacyjnych pojawiła się informacja w tej sprawie. Chodzi m.in. o wątpliwości dotyczące pomocy publicznej. Po Nowym Roku dojdzie do przekształcenia prawa użytkowania gruntów pod blokami i domami jednorodzinnymi. Skorzystają na tym nie tylko właściciele mieszkań, ale i spółdzielnie oraz deweloperzy. Do dwóch ostatnich grup będzie się jednak stosować przepis de minimis. Oznacza to, że jeżeli przekroczą dozwolony limit tej pomocy, będą musieli zwrócić nadwyżkę. W grę wchodzą miliardy złotych w skali kraju. By temu zaradzić, minister inwestycji proponuje, by przedsiębiorcy oraz spółdzielnie mogli sami wybrać system płatności za przekształcenie. Po pierwsze, mogą zapłacić 20 opłat oraz dopłacić, jeżeli przekroczą limit pomocy de minimis. Po drugie, mogą z tego zrezygnować i płacić opłaty przekształceniowe przez taki okres, na jaki było ustanowione prawo użytkowania wieczystego.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wakaty sędziowskie w Trybunale Konstytucyjnym należy niezwłocznie obsadzić – radzą konstytucjonaliści. Choć nie...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Mogą się zdarzyć sytuacje, które podważą umocowanie Karola Nawrockiego do pełnienia urzędu – mówi „Rz” prof. Mar...
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka po raz kolejny odroczyła pracę nad projektami zmian w prawie o...
MEN informuje, że jeśli szkoła omyłkowo wystawiła świadectwo na nieprawidłowym blankiecie lub użyła wzoru, który...
Młody zarabiający na etacie albo zleceniu może być zwolniony z PIT. Ale jeśli przekroczy limit dochodów, rodzic...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas