fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Kontrowersyjny ruch rapera

YouTube(kadr z filmu)
Otsochodzi, młody obiecujący raper z Warszawy wydał album „Nowy kolor”.

Płytę zapowiadały aż cztery single, w tym tytułowa kompozycja albumu - kontrowersyjny przebój końcówki lata, w którym usłyszeć gościnnie mogliśmy Taco Hemingwaya. Najgorętsi raperzy sceny warszawskiej, przedstawiciele Asfalt Records, zaproponowali coś zupełnie różniącego się od swojej wcześniejszej twórczości. Nowe rozwiązania muzyczne, zainspirowane mocno stylem amerykańskich raperów, spotkały się z falą internetowej krytyki. Mimo to piosenka „Nowy kolor” stała się totalnym szlagierem, a teledysk ma już ponad 15mln wyświetleń w YouTubie.

Młodziutki Otsochodzi zadebiutował już kilka lat temu i od tego momentu kojarzony był raczej z oldschoolowymi bitami, powolną „nawijką” oraz brzmieniem zapożyczonym prosto z nowojorskiej sceny. Ten styl cieszył się dużym powodzeniem, a młody raper szybko skupił wokół siebie duży elektorat. Stanowił nadzieję polskiego hip-hopu.

Jednak w tym roku artysta postanowił kompletnie zmienić swój wizerunek, dlatego premiera jego płyty jest dużym wydarzeniem na polskim rynku. Starzy fani zaniepokojeni nowym brzmieniem swojego ulubieńca nie mogą być jednak w 100-u procentach niezadowoleni. Otsochodzi udowadnia, że po mimo zabawy i eksperymentowania w nowych utworach, wciąż ma wielki szacunek i sentyment do klasycznego hip-hopu. Do stworzenia nowych nagrań zaprosił legendy i pionierów polskiego rapu – takie jak Pezet, O.S.T.R, Pelson i Włodi. 

Gracze nowej i starej szkoły jednoczą się na płycie, która ukazała się 24 listopada. Poza wyżej wymienionymi weteranami, gościnnie występuje młoda gwardia w składzie: Holak oraz dwukrotnie - słynny Taco Hemingway. Premierze albumu towarzyszy pytanie czy Otsochodzi udowodnił, że nowy wizerunek to tylko zabawa muzyką i czy wciąż stać go na autentyczność w swoich utworach. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA