fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mundurowi

Zalecenia dla policjantów drogówki - jak mają się zwracać do kontrolowanych kierowców

Fotorzepa
Komenda Główna Policji wysłała do naczelników wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce list, w którym przypomina o właściwej formie zwracania się do osób kontrolowanych.

Pismo zamieścił na swoim facebookowym profilu NSZZ Policjantów.

Jak czytamy, do Biura ruchu Drogowego KGP wpływają informacje, z których wynika nieprawidłowy sposób zwracania się policjantów ruchu drogowego do osób kontrolowanych, polegający na używaniu zwrotu typu: "Pani Anno", "Panie Andrzeju" itd.

W piśmie zaznaczono, że zasady etyki zawodowej policjanta nakazują policjantowi we wszystkich działaniach przestrzegać zasad poprawnego zachowania i kultury osobistej.  Wskazanym jest, aby w toku wykonywanych obowiązków służbowych policjant stosował się do tych zasad i używał w stosunku do kontrolowanych zwrotów grzecznościowych. - Nie jest natomiast uzasadnione wzbogacanie formy "Pan/Pani" imieniem danej osoby - wskazuje KGP. - Może to wzbudzać w kontrolowanym dyskomfort i poczucie zmniejszonego dystansu pomiędzy nim a policjantem, w sytuacji i tak często mało komfortowej dla kontrolowanego - uzasadnia.

KGP zwróciło się o przypomnienie funkcjonariuszom istoty prawidłowego przeprowadzania kontroli, w tym właściwej formy zwracania się do osób kontrolowanych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA