fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Praga: Stalowa 39 już gotowa

materiały
Budowę mieszkań na warszawskiej Pradze zakończyła spółka Bouygues Immobilier Polska. Deweloper dostał pozwolenie na użytkowanie budynków.

Mieszkańcy odbierają klucze do mieszkań. Stalowa 39 to dwa siedmiokondygnacyjne budynki u zbiegu ulic Stalowej, Czynszowej i Strzeleckiej. Powstały w nich 202 mieszkania o powierzchni od 24 do 112 mkw. i 50 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

Na parterach są lokale usługowe i lobby. Deweloper zaplanował też otwarty dziedziniec z placem zabaw. Płaskie dachy są wykończone zielenią. Cytowany w komunikacie Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska, podkreśla, że spółka realizuje inwestycje mieszkaniowe zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. - Jego elementem jest poszanowanie miejsca – mówi.

– Projekt Stalowej 39 ewoluował ze względu na historyczną treść okolicy – dodaje architekt Zbigniew Tomaszczyk z pracowni Decorum Architekci / AZT Architekci. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Uzyskaliśmy współczesny obiekt, który formą, wysokością i wykończeniem fasad pasuje do unikatowej zabudowy praskich kamienic.

Stalowa 39 powstała na pustym przez dziesięciolecia placu, który próbowano niegdyś domknąć kamienicami. Nie udało się, a na placu zaczęło działać targowisko. - Kramów nie ma od dekad, ale ślad po nich pozostanie. Na jednej ze ścian Stalowej 39 powstał mural będący abstrakcyjną interpretacją bazaru – mówią przedstawiciele dewelopera. - Geometryczne formy przedstawiają kramy widziane z góry. Malowidło imponuje rozmiarem – 20 metrów wysokości i 13 szerokości. Wspomnienie dawnego targowiska pojawia się nawet w posadzce dziedzińca i w garażu podziemnym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA