fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Protest posła ws. paska w TVP Info. „To jest jednak idiotyczne”

kadr z programu Woronicza 17 w TVP Info
- Przepraszam, tam naprawdę piszecie „opozycja przeciwko Polsce”? To jest jednak idiotyczne, no przepraszam - przerwał program w TVP Info Robert Kropiwnicki poseł Platformy Obywatelskiej.

W programie „Woronicza 17” na antenie TVP Info politycy dyskutowali na temat forsowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy zmian w sądownictwie. W trakcie jednego z materiałów z odtworzenia, dotyczącego obrad Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, na ekranie pojawił się pasek z hasłem „Polska opozycja przeciwko Polsce”.

Gdy transmisja przeniosła się do studia, zwrócił na to uwagę Robert Kropiwnicki. - Panie redaktorze, przepraszam, tam naprawdę piszecie "opozycja przeciwko Polsce"? To jest jednak idiotyczne, no przepraszam - przerwał wypowiedź prowadzącemu program Krzysztofowi Ziemcowi.

- Ja jestem polskim posłem, uważam się za polskiego patriotę. I protestuję przeciwko takim rzeczom. Nie przeginajcie. Do „paskowego”: proszę, nie przeginajcie - zaapelował.

Ziemiec próbował wytłumaczyć, że chodzi o rezolucję, przyjętą w ostatnim tygodniu w czasie sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (PACE). Rada Europy zarzuciła rządowi psucie prawa i zaapelowała o naprawę wymiaru sprawiedliwości niszczonego ostatnimi zmianami.

Dowiedz się więcej: Rezolucja Rady Europy: reforma stworzyła sądowego Frankensteina

- Ale proszę nie mówić, że jesteśmy przeciwko Polsce. Naprawdę - przerwał Kropiwnicki.

- Czy to myśmy tam siedzieli? - wtórował mu Jan Krzysztof Libicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. - To jest już przegięcie, naprawdę - dodał.

Ziemiec po chwili wrócił do pytania, zadawanego wicerzecznikowi PiS Radosławowi Fogielowi. Pasek o oprotestowanej treści już nie wrócił. Zamiast niego w czasie programu pojawiały się takie podpisy, jak „Polska opozycja krytykuje Polskę w UE”, „Opozycja domaga się kar dla Polski” czy „Konieczność reformy sądów”.

Raport krytyczny m.in. wobec zmian wprowadzanych w polskim sądownictwie przyjęto głosami 140 członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Przeciwko przyjęciu było 37 deputowanych, m.in. sześciu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Za przyjęciem raportu było czterech przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej i jeden przedstawiciel PSL.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA