fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Maciej Stuhr komentuje materiał "Wiadomości"

Maciej Stuhr
Fotorzepa, Dominik Pisarek
Maciej Stuhr skomentował wczorajszy materiał wyemitowany w "Wiadomościach" TVP. W informacji przypomniano żart aktora z gali Orłów.

"Wiadomości" Telewizji Polskiej wyemitowały wczoraj materiał o sytuacji, do której doszło podczas zabawy w głogowskim oddziale KGHM. Przy barze ustawiono makietę samolotu z napisem "tu polewaj".

Przy okazji przypomniano żart Macieja Stuhra z "tu polewa". Podczas zeszłorocznej gali Orłów prowadzący Stuhr mówił: "Miało być poważnie, a państwo mają tu polew". Słowa aktora zostały skrytykowane przez część społeczeństwa.

Stuhr odniósł się do wyemitowanego materiału: "Szanowny Panie Krzysztofie Ziemcu, drogie Wiadomości ! We wczorajszym wydaniu po raz kolejny przypomnieliście mój żart o Tupolewie. Mam wrażenie, że po raz kolejny bez zrozumienia. Czy naprawdę myślicie Państwo, że stroiłem sobie żarty z ofiar katastrofy? Otóż muszę Was rozczarować : NIE! Chylę nad nimi głowę i modlę się za nich do Pana Boga" - napisał aktor.

"Mój żart został wymierzony w tych wszystkich, z ministrem Macierewiczem i posłem Kaczyńskim na czele, którzy od siedmiu lat, niemal codziennie, gwałcą pamięć tych ofiar opowiadając o sztucznej mgle, ofiarach które przeżyły katastrofę, strzałach, trotylu, płonących samolotach w locie, czy wybuchach termobarycznych. Tupolew - Smoleńsk - Smoleńsk - Tupolew i tak w kółko, byle tylko zbijać polityczny kapitał. To Was nie bulwersuje, tylko żarty. Czymże są żarty wobec tego skurwysyństwa?" - czytamy dalej.

"Na koniec, życząc wszystkim miłej niedzieli, kilka cytatów z Antygony.

Jakże do bogów podnosić mam modły, 
Wołać o pomoc, jeżeli czyn prawy,
Który spełniłam, uznano za podły. “

“Skąd bym piękniejszą ja sławę uszczknęła
Niż z brata pogrzebania”

“Nieszczęściem dowiódł, że wśród ludzi tłumu 
Największe klęski płyną z nierozumu”" - kończy Stuhr.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA