fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Zmarł były prezes TVP Maciej Szczepański

Fotorzepa/Igor Zalewski
Nie żyje były prezes TVP i redaktor naczelny ,,Trybuny Robotniczej" Maciej Szczepański. Miał 87 lat.

W latach 1960-1966 sprawował funkcję kierownika Wydziału Propagandy i Agitacji Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Katowicach. Przez sześć lat był  był redaktorem naczelnym "Trybuny Robotniczej". W latach 70. sprawował funkcję przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji.

Czytaj także: Szczepański: Moja telewizja zjadłaby Polsat i TVN

W 1981 roku został postawiony przed sądem i skazany na osiem lat więzienia za przyjęcie łapówek w wysokości 1,5 miliona złotych oraz zabór mienia Radiokomitetu na sumę ok. 3,5 mln zł. Za kratkami spędził ostatecznie cztery lata.

W środowisku dziennikarskim nazywany był "Krwawym Maćkiem". Jego współpracownicy wspominali, że w stosunku do swojego personelu był bezwzględny i brutalny. 

Pogrzeb odbył się dziś w Sosnowcu.

Szczepański: Moja telewizja zjadłaby Polsat i TVN

Maciej Szczepański, były szef Radiokomitetu: Nie ma na świecie niezależnych mediów. Ględzenie o niezależnej telewizji to są bzdety. Jeśli chodzi o moich następców, dobrze rokowali Jerzy Urban, Andrzej Drawicz i Marian Terlecki... Fragment zbioru wywiadów Beaty Modrzejewskiej „Prezesi. Oni rządzili TVP", który ukazuje się nakładem wydawnictwa The Facto. Czytaj więcej

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA