"Ten uroczo przedziwny zestaw rysunków przedstawiających świat, połączony z faktami i liczbami, był zaskakującym bestsellerem" - czytamy w uzasadnieniu "The Telegraph". "Mapy" pojawiły się w zestawieniu obok takich klasyków jak: "Aksamitny królik" Williama Nicholsona z 1922 roku, "Dziennik Anny Frank", "Baśnie Hansa Christiana Andersena", a z nowszych - "Jak wytresować smoka", "Tam, gdzie żyją dzikie stwory" i "Pajęczyna Charlotty" (wszystkie doczekały się adaptacji filmowych).

Jak donosiliśmy niedawno, polska pozycja autorstwa Mizielińskich znalazła się w domu gwiazdora, Dwayne'a Johnsona. Pod względem komercyjnym, książka okazała się strzałem w dziesiątkę - na świecie sprzedano aż 3 miliony egzemplarzy - pisze Onet. To ogromny sukces dla polskiej literatury dziecięcej, ale przede wszystkim dla wydawnictwa Dwie Siostry. "Mapy" są najbardziej znaną pozycją w ich katalogu. Działalność oficyny nagradzano podczas międzynarodowych targów, m.in. Targów Książki w Londynie. W 2013 r. książka znalazła się w zestawieniu sześciu najlepszych książek dla dzieci wg "New York Timesa".

"Zobaczcie gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagracie w krykieta, w Indiach poćwiczycie jogę, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii - noc polarna, a na Madagaskarze - ogromny baobab. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością" - czytamy na oficjalnej stronie wydawnictwa.

- W świecie anglosaskim książka dziecięca, która nie jest w języku angielskim, jest bardzo trudna do sprzedania. Do tego stopnia, że często wydawcy i dziennikarze dziwią się, że ci autorzy to Polacy, szczególnie jeśli chodzi o "Mapy" - podkreśliła Katarzyna Domańska z wydawnictwa Dwie Siostry.