fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Andrus i Sipowicz na finał Artfestiwalu w Horyńcu-Zdroju

mat.pras.
Horyniec to uzdrowisko na pograniczu wschodniego Roztocza, na południe od Tomaszowa Lubelskiego, tuż przy granicy z Ukrainą. Należał do Jana Sobieskiego, zaś Ponińscy zbudowali tu w połowie XIX w. teatr, w którym grały zespoły z Wiednia i Lwowa.

W tym roku odbywa się w Horyńcu już trzecia edycja Artfestiwalu. Zaplanowano spotkanie z Elżbietą Sobolewską i rozmowa o fenomenie literatury węgierskiej oraz o takich pisarzach jak Péter Esterházy i Péter Nádas .

Agata Araszkiewicz opowie o poetce Zuzannie Ginczance, a w trans poetycki wprowadzi Kamil Sipowicz, recytując wiersze z tomu “Świder Metafizyczny”.

Będzie można też zobaczyć spektakl miejscowej grupy teatralnej “Teatr Bez Nazwy”, która wykonana spektakl na podstawie książki Rudyarda Kiplinga “Dlaczego zwierzęta są, jakie są”.

W Parku Zdrojowym trwaź będzie kiermasz książki historycznej i podróżniczej zorganizowanej przez księgarnię “Czuły Barbarzyńca w Drodze”. Wielki finał uświetni występ Artura Andrusa. 

Artfestiwal to cykliczna wakacyjna impreza kulturalna organizowana w Horyńcu-Zdroju przez Fundację Czułego Barbarzyńcy we współpracy z Gminą Horyniec-Zdrój i Teatrem Ponińskich (GOK) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której program łączy literaturę, muzykę, teatr, film i sztuki wizualne.

Gośćmi festiwalu są zawsze wybitni artyści sceniczni tacy jak: Grzegorz Turnau, Jan Peszek, Ewa Dałkowska, Katarzyna Herman, Jacek Braciak, Artur Barciś oraz pisarze Adam Zagajewski, Jarosław Mikołajewski, Michał Zabłocki, Marek Koterski, Joanna Bator, Wojciech Chmielarz, Eustachy Rylski. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA