fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz do PiS: Bolszewicy nawet tak nie robili

Paweł Kukiz
PAP/Tomasz Gzell
Paweł Kukiz z mównicy sejmowej skrytykował projekt tzw. dużej ustawy medialnej.

Sejm nie zgodził się dziś na odrzucenie projektu tzw. dużej ustawy medialnej w pierwszym czytaniu, czego chciała część opozycji. Projekt trafi teraz do dalszych prac w sejmowej komisji kultury.

Na projekt "dużej" ustawy medialną składa się pakiet trzy propozycji ustaw autorstwa PiS: o mediach narodowych; o składce audiowizualnej oraz przepisy wprowadzające ustawę o mediach narodowych i ustawę o składce audiowizualnej. 

Za wnioskiem o odrzucenie projektu ustawy o mediach narodowych w pierwszym czytaniu głosowali posłowie opozycyjni, z wyjątkiem posłów Kukiz15, którzy wstrzymali się od głosu. Przeciw był klub PiS.

Paweł Kukiz skrytykował dziś działania PiS. - Przypomnijcie sobie co zrobiła teraz wasza telewizja, bo ona jest w waszych rękach. Jaki potężny hejt za podanie dłoni. Ludzie, tak nie robili nawet bolszewicy! Wmówiliście ludziom, że były jakieś umowy. Przysięgam z tego miejsca - nie było żadnych umów. Co wyście zrobili, jakim prawem? My jeszcze raz podejdziemy do tych rozmów, bo Rzeczpospolita jest ponad nami - mówił lider Kukiz'15.

- Jeżeli kolejny raz zawiedziecie... nie powiem więcej, bo pan Ziobro ma prokuraturę - zakończył Kukiz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA