fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kornel Morawiecki trafi do PiS?

PAP/Jacek Turczyk
Jeśli zgłosi się do nas poseł Kornel Morawiecki, to na pewno zostanie przyjęty - zapewnił Wirtualną Polskę szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. Sytuacja posłanki, która zagłosowała za marszałka seniora nie jest pewna.

Dziś podczas głosowania nad przyjęciem kandydatury na sędziego Trybunału Konstytucyjnego doszło do głosowania "na dwie ręce" - posłanka Kukiz'15 Małgorzata Zwiercan na prośbę Kornela Morawieckiego, który na chwile opuścił salę obrad, oddała za niego głos. Popełniła w ten sposób przestępstwo. 

Reakcja klubu Kukiz'15 była natychmiastowa - posłanka z klubu została wykluczona, a Kornel Morawiecki sam się członkostwa zrzekł. 

Marszałek senior, jak wynika z deklaracji przewodniczącego klubu PiS Ryszarda Terleckiego, może znaleźć miejsce w klubie PiS, jeśli tylko wyrazi taką ochotę. Choć - jak zastrzega Terlecki - nie ma oficjalnego stanowiska klubu w tej sprawie - informuje Wirtualna Polska.

Losy posłanki Małgorzaty Zwiercan nie są tak optymistyczne. Sprawa podwójnego głosowania trafi najprawdopodobniej do prokuratury. Złożenie wniosku o śledztwo w tej sprawie zapowiedziała opozycja

Źródło: Wp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA