fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Magdalena Pietrzak szefową KBW

Wikimedia Commons, Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0, fot. Lukas Plewnia
Po przesłuchaniach trojga kandydatów szefową Krajowego Biura Wyborczego została Magdalena Pietrzak.

Dziś odbyło się przesłuchanie kandydatów na szefa KBW, przedstawionych przez szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego.

Wraz z Magdaleną Pietrzak kandydowali na tę funkcję Paweł Szrot, wiceszef kancelarii premiera i były legislator klubu PiS oraz Mirosław Sanek, obecny zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, były dyrektor generalny MEN.

Magdalena Pietrzak od 2016 roku jest zastępcą dyrektora Departamentu Spraw Parlamentarnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wszystkim trojgu kandydatom  jeszcze przed przesłuchaniami opozycja stawiała zarzuty ścisłych powiązań z Prawem i Sprawiedliwością, co miałoby stawiać pod znakiem zapytania ich polityczną bezstronność.

Jak jednak zapewniał dziś po przesłuchaniu jeden z kandydatów, Paweł Szrot, wiceszef kancelarii premiera i były legislator klubu PiS, nie miał on wątpliwości co do swojej bezstronności.

Szef PKW Wojciech Hermeliński, który ogłosił oficjalny komunikat o wyborze Magdaleny Pietrzak, powiadomił, że została ona wybrana większością 6 głosów.

Szef PKW przyznał, że kontakt wszystkich kandydatów z prawem wyborczym był epizodyczny, ale stosunkowo największy miała właśnie Magdalena Pietrzak.

Hermeliński był jedną z tych osób, które przyznawały, że powiązania kandydatów z PiS mogą budzić wątpliwości co do ich bezstronności. Odpowiadając na pytania dziennikarzy po ogłoszeniu wyników przesłuchania stwierdził, że jednym z kryteriów, które zdecydowały o wyborze Pietrzak był fakt, że obydwaj jej kontrkandydaci mieli "dosyć bliski" związek z władzą wykonawczą.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA