fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Onet: SKW szuka powiązań gen. Kraszewskiego z Nocnymi Wilkami

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Podlegająca Antoniemu Macierewiczowi Służba Kontrwywiadu Wojskowego pyta generała Jarosława Kraszewskiego z BBN o powiązania z proputinowskim gangiem motocyklowym Nocne Wilki - informuje Onet.

Onet ustalił, że generał Kraszewski podczas przesłuchań przez SKW o swoje kontakty z członkami grupy rosyjskich motocyklistów oraz czy, jako miłośnik motocykli, uczestniczył w Rajdach Katyńskich.

O generała Kraszewskiego toczy się już od kilku miesięcy konflikt między MON a Pałacem Prezydenckim. W czerwcu tego roku MON odebrał generałowi dostęp do informacji niejawnych, co uniemożliwia oficerowi wypełniania pełni jego funkcji w BBN.

W rewanżu za przedłużające się postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prezydent Andrzej Duda wbrew wieloletniej tradycji nie przyznał nominacji generalskich oficerom, których listę przygotował Antoni Macierewicz.

Prezydent w prywatnej, ale rozpowszechnionej przez świadków rozmowie stwierdził, że wobec gen. Kraszewskiego Antoni Macierewicz stosuje takie same ubeckie metody, jakie stosowała wobec obecnego szefa MON Platforma Obywatelska.

 Sam Antoni Macierewicz z kolei utrzymuje, że w konflikcie z pałacem prezydenckim nie jest stroną, a działania podjęte wobec gen. Kraszewskiego są zwykła formalnością sprawdzającą.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA