MŚ koszykarzy: Polska awansowała do ćwierćfinału

Na mistrzostwach świata koszykarzy reprezentacja Polski wygrała z Rosją i po zwycięstwie Argentyny nad Wenezuelą awansowała do ćwierćfinału rozgrywanego w Chinach turnieju.

Aktualizacja: 06.09.2019 15:42 Publikacja: 06.09.2019 14:44

Na mistrzostwach świata polscy koszykarze zapewnili sobie awans do ćwierćfinału

Na mistrzostwach świata w koszykówce Polacy rozegrali cztery mecze i odnieśli cztery zwycięstwa. W pierwszej fazie w grupie A podopieczni Mike'a Taylora najpierw pokonali Wenezuelę 80:69, później po dramatycznej końcówce odnieśli zwycięstwo nad Chinami 79:76. W ostatnim meczu w grupie Polacy łatwo poradzili sobie z Wybrzeżem Kości Słoniowej, wygrywając 80:63.

Biało-Czerwoni trafili następnie do grupy I. W drugiej fazie grupowej każdy z zespołów ma do rozegrania dwa mecze. Do ustalania kolejności w tabeli liczą się wszystkie rezultaty z pierwszej fazy.

W piątek w pierwszym meczu drugiej fazy grupowej polscy koszykarze pokonali Rosjan 79:74 (16:22, 18:18, 19:17, 26:17). Po tym zwycięstwie byli o krok od awansu do ćwierćfinału.

By Biało-Czerwoni już w piątek mogli świętować awans, w meczu rozpoczynającym się o godz. 14.00 Argentyna musiała pokonać Wenezuelę. Argentyńczycy nie zawiedli - pierwszą kwartę wygrali 17:12, po drugiej prowadzili już 38:25.

W kolejnej odsłonie koszykarze z Wenezueli grali nieco lepiej, ale znów to Argentyńczycy częściej trafiali do kosza. W ostatniej kwarcie Wenezuelczycy mieli do odrobienia 16 punktów. Nie dali rady odwrócić losów meczu, przegrywając czwartą kwartę 24:20, a całe spotkanie 87:67.

Najbliższy mecz na mistrzostwach świata w koszykówce Polacy zagrają w niedzielę 8 sierpnia. O godz. 14.00 zmierzą się w Foshan z Argentyną.