fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Kardynał pisze do abpa Jędraszewskiego. „Niedorzeczne krytyki”

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
„Pragnę wyrazić Ci moje wysokie uznanie dla Twego umiłowania prawdy, Kościoła, Polski, dla Twego poczucia odpowiedzialności za powierzoną Ci misję, realizmu, odwagi w głoszeniu prawdy objawionej i zdrowego rozsądku” - napisał kardynał Zenon Grocholewski w liście do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

List do arcybiskupa opublikował portal Radia Maryja. „Przekazuję jak najlepsze życzenia obfitych łask Bożych na cały nadchodzący Rok Pański 2020 w wypełnianiu Twojej szlachetnej posługi duszpasterskiej dla dobra Archidiecezji Krakowskiej oraz całego Kościoła w Polsce” - napisał były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej i wieloletni prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

„Pragnę wyrazić Ci moje wysokie uznanie dla Twego umiłowania prawdy, Kościoła, Polski, dla Twego poczucia odpowiedzialności za powierzoną Ci misję, realizmu, odwagi w głoszeniu prawdy objawionej i zdrowego rozsądku. Jestem przekonany, że Twojej miłości w ten sposób uskutecznianej nie potrafią przytłumić, a tym mniej zgasić, niedorzeczne krytyki, niezrozumienie ani obraźliwe i prostackie impertynencje” - czytamy w liście.

Kardynał Grocholewski zapewnił o modlitwie za arcybiskupa. „Modlę się także za tych, którzy nas obrażają” - dodał.

Metropolita krakowski mówił w rozmowie z Telewizją Republika, że "ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko pod postacią nastolatki, to coś co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych".

Hierarcha ocenił, że to zjawisko "jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzajów, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga".

Słowa metropolity wywołały oburzenie m.in. wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który we wpisie na Twitterze ostro odpowiedział: "Z perspektywy dotkniętej ogniem Australii, gdzie dziś jestem mogę powiedzieć jedno. Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce".

W obronie abp. Jędraszewskiego wystąpili inni hierarchowie. W liście otwartym napisali, że metropolita krakowski, jako  "Obrońca Prawdy ewangelicznej" musi znosić "krzywdzące ataki".

Źródło: rp.pl/ Radio Maryja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA