fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Sienkiewicz: Potrzebne państwowe zajęcie kościelnych archiwów

tv.rp.pl
Powołanie niezależnej od Kościoła komisji badającej przypadki ukrywania pedofilów przez hierarchów postuluje były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. To reakcja na nakręcony przez Tomasza Sekielskiego film "Tylko nie mów nikomu", który miał swoją premierę w sobotę.

„Tylko nie mów nikomu” to film dokumentalny opisujący przypadki księży-pedofilów. W filmie pojawiają się nieznane dotychczas informacje dotyczące m.in. księdza Franciszka Cybuli, byłego kapelana prezydenta Lecha Wałęsy.

Jak pisał Tomasz Krzyżak film Sekielskiego "nie zatrzęsie Kościołem w Polsce". "Nie będzie po nim żadnych spektakularnych dymisji biskupów – choć pytania o ich odpowiedzialność w paru przypadkach muszą się pojawić. Ten film musi jednak sprowokować wszystkich do myślenia. I do poszukiwania odpowiedzi na pytanie co zrobić, by chronić nieletnich przed zboczeńcami. Nie tylko w obrębie Kościoła" - czytamy w dalszej części artykułu.

"Szok po filmie Sekielskiego to początek. Ale to co musi być na końcu, to niezależna od Kościoła komisja badająca przypadki ukrywania pedofilów i państwowe zajęcie Kościelnych archiwów w tym celu. Inaczej zostaniemy z tym na zawsze. Bezsilni. I to jest waga wyborów jesienią" - skomentował film na Twitterze Sienkiewicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA