fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Ksiądz ukarany za wpis o Adamowiczu

Ksiądz Jacek Dunin-Borkowski. Kadr z zarejestrowanego wykładu księdza
YouTube/www.swietatrojca.org.pl
Ks. Jacek Dunin-Borkowski, który nie chciał pomodlić się za Pawła Adamowicza, zostanie ukarany - pisze kuria warszawsko-praska w komunikacie cytowanym przez Onet.

Po ataku nożownika na prezydenta Pawła Adamowicza, gdy pojawiły się prośby o modlitwę za jego życie i zdrowie, ksiądz Dunin-Borkowski napisał, że Adamowicz jest mu obojętny" i nie widzi żadnego powodu, by się za niego modlić.

"Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą, ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?” - napisał ksiądz (tweet został usunięty).

Ksiądz zapewnia, że to nie on go usunął i podkreśla, że za wszystkie wypowiedzi bierze odpowiedzialność.

Za swój skasowany już wpis ks. Dunin-Borkowski zostanie ukarany, co zapowiedziała w komunikacie kuria warszawsko-praska.

"Zarówno duchowni, jak i świeccy są oburzeni wpisem księdza Jacka Dunin-Borkowskiego na portalu społecznościowym. Nie po raz pierwszy kapłan ten w sposób niegodny zachowuje się w przestrzeni Internetu.

Ksiądz Dunin-Borkowski dwukrotnie otrzymał już upomnienia kanoniczne. Ponieważ nie zastosował się do nich, władza diecezjalna nałoży na niego środki karne przewidziane prawem kościelnym" - brzmi komunikat.

Przewidziane prawem kościelnym kary to to m.in. suspensa, czyli zawieszenie w wykonywaniu czynności kapłańskich - wszystkich lub niektórych, np. sprawowania Eucharystii - wymienia Onet.

Pytany na konferencji prasowej o słowa ks. Dunin-Borkowskiego abp Stanisław Gądecki stwierdził, że jest to przejaw "mrocznego zaćmienia człowieka".

- Jeśli to prawda, co pan mówi, to człowiek zostaje kapłanem, by wznosić modlitwę za każdego człowieka, nawet za zabójcę. To może paradoksalne, ale zabójca potrzebuje większego współczucia niż zabity - ocenił abp Gądecki.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA