Kościół

Kaplica Pokoju w Niepokalanowie pod patronatem prezydenta

Wikimedia Commons, Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0, fot. Fczarnowski
W 12 miejscach na świecie powstaną Kaplice Pokoju, które, jak informuje Radio Maryja, utworzą Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. W Polsce Kaplica powstanie w bazylice w Niepokalanowie. Jej inaugurację Patronatem Narodowym objął prezydent Andrzej Duda.

Jak czytamy na stronie radiomaryja.pl, w niepokalanowskiej bazylice powstanie Kaplica Pokoju, która stanie się elementem Światowego Centrum Modlitwy o Pokój.

Projekt Kaplicy Adoracji w Niepokalanowie jest dziełem gdańskich artystów Mariusza i Kamila Drapikowskich. Centralnym punktem kaplicy będzie wykonany ze złota, srebra i kryształu ołtarz, w nim zaś stanie naturalnej wielkości postać Matki Boskiej, wykonana ze srebra.

Czytaj także: Hołownia: Przemawianie premiera w kościele to patologia

Dotychczas takich kaplic powstało sześć - Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Południowej i Kibeho w Rwandzie. Siódme powstaje w Dagupan na Filipinach.

O możliwość utworzenia jednej z docelowo 12 Kaplic Pokoju w Niepokalanowie zwróciło się do oo. franciszkanów Stowarzyszenie Communita Regina della Pace, które od 2008 realizuje "dzieło stworzenia na świecie 12 ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, tzw. '12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju".

Celem ma być "objęcie całej Ziemi łańcuchem modlitwy".

Radio Maryja informuje, że inaugurację kaplicy w Niepokalanowie, która odbędzie się 1 września, objął Patronatem Narodowym prezydent Andrzej Duda.

 

Źródło: Radio Maryja

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL