fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

COVID mimo szczepienia Sputnikiem. Putin zadzwonił

Alberto Fernandez
AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin zadzwonił w poniedziałek do prezydenta Argentyny, u którego test wykazał zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, mimo że wcześniej został on zaszczepiony na COVID-19 szczepionką Sputnik V rosyjskiej produkcji.

Kreml poinformował, że prezydent Argentyny, Alberto Fernández, zapewnił Putina, że "dzięki szczepionce Sputnik V pojawiły się u niego jedynie łagodne objawy zakażenia" koronawirusem SARS-CoV-2.

Fernández miał też podziękować Rosji za "pomoc w walce z koronawirusem" i wyrazić zainteresowanie "dodatkowymi dawkami rosyjskiej szczepionki".

Putin złożył prezydentowi Argentyny życzenia z okazji 62. urodzin (Fernández obchodził je 2 kwietnia) i życzył mu szybkiego powrotu do zdrowia.

W sobotę prezydent Argentyny napisał na Twiterze, że boli go głowa, a temperatura wzrosła mu do 37,3 stopnia Celsjusza w związku z zakażeniem koronawirusem.

Prezydent otrzymał pierwszą dawkę szczepionki Sputnik V 21 stycznia, a drugą dawkę - kilka dni później.

W Argentynie szczepionką Sputnik V zaszczepiono ponad 650 tys. osób. U ok. 1 000 z nich wykryto zakażenie po ponad 14 dniach od szczepienia.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA