fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Peru: Podczas pandemii koronawirusa zaginęły setki kobiet

AFP
Ponad 900 kobiet i dziewcząt zaginęło w Peru podczas lockdownu wprowadzonego w związku z pandemią koronawirusa - powiedziała jedna z urzędniczek ds. praw kobiet, wzywając do utworzenia krajowego rejestru osób zaginionych, aby zająć się "alarmującą" liczbą zaginięć.

- Należy prowadzić rejestr osób zaginionych, niezależnie od tego, czy zostały znalezione żywe czy martwe i czy są ofiarami handlu ludźmi w celach seksualnych, przemocy domowej czy morderstw - powiedziała Isabel Ortiz, komisarz ds. praw kobiet w biurze Krajowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

W kraju zaginęło łącznie 915 osób - 606 dziewcząt i 309 kobiet. Dane de dotyczą okresu między 16 marca a 30 czerwca.

- Liczby te są naprawdę bardzo niepokojące - powiedziała Ortiz. Znamy liczbę kobiet i dziewcząt, które zaginęły, ale nie mamy szczegółowych informacji o tym, ile z nich zostało odnalezionych. Nie mamy odpowiednich i aktualnych danych - dodała.

Zdaniem urzędniczki cześć kobiet to ofiary brutalnych przestępstw. W ubiegłym tygodniu peruwiańskie ministerstwo ds. kobiet poinformowało, że w czasie pandemii zaginęło 1200 kobiet i dziewcząt.

Rząd pracuje nad wyeliminowaniem przemocy wobec kobiet i zwiększyło w tym roku fundusze na programy zapobiegania przemocy związanej z płcią.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA