fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

132 ofiary śmiertelne wirusa z Wuhan. USA zakażą lotów do Chin?

AFP
Liczba ofiar koronawirusa z Wuhan wzrosła do 132 - podały chińskie władze (do wtorku zmarło 106 osób). W ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach stwierdzono niemal 1500 nowych przypadków zarażenia się wirusem - łącznie chorych jest 5974 osób.

Reuters, powołując się na źródło we władzach USA podaje, że Biały Dom rozważał zawieszenie połączeń lotniczych między USA a Chinami, ale ostatecznie na razie nie zdecydował się na taki krok. W Białym Domu ma dochodzić do codziennych odpraw, których tematem jest rozwój epidemii koronawirusa z Chin.

O tym, że USA rozważa zawieszenie lotów ze Stanów Zjednoczonych do Chin informowało CNBC. Biały Dom miał przekazać zarządom spółek lotniczych, że rozważa takie posunięcie - ale ostatecznie się na nie nie zdecydował.

Jak na razie niemal wszystkie ofiary śmiertelne koronawirusa to mieszkańcy prowincji Hubei w Chinach, w której znajduje się miasto Wuhan. Wirus dotarł już jednak do kilkunastu krajów świata - w tym do USA, Niemiec i Francji.

W Niemczech koronawirusem zaraziły się cztery osoby pracujące w tej samej firmie - źródłem zarażenia była pracowniczka tej firmy z Szanghaju, która odwiedziła Niemcy.

Wirus 2019-nCoV wywołał globalny alarm ze względu na szybkość z jaką się rozprzestrzenia. Nadal niewiele o nim wiadomo - nie wiadomo np. czy osoba będąca nosicielem wirusa zaraża inne osoby przed rozwinięciem się u niej choroby. Okres inkubacji koronawirusa wynosi do 14 dni.

Wirus ma pochodzenie odzwierzęce - prawdopodobnie pierwsi chorzy zarazili się nim jedząc mięso dzikich zwierząt (wiele wskazuje na to, że były to węże).

Nowy wirus należy do tej samej rodziny wirusów co wirus wywołujący SARS - zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej. W wyniku epidemii SARS w latach 2002-2004 zmarły 774 osoby.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA