fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Kredyty frankowe: po wyroku bank Millennium zwrócił 172 tys. złotych klientowi

Adobe Stock
Warszawski Sąd Apelacyjny unieważnił umowę kredytu frankowego w banku Millennium. Po raz pierwszy zadecydowano o wypłacie roszczenia na rzecz posiadacza kredytu - informuje portal strefainwestorow.pl.

Portal strefainwestorow.pl podaje, że 15 lipca czyli kilka dni po wydaniu prawomocnego wyroku Bank Millennium wypłacił roszczenie (stanowiące zwrot kwot wpłaconych) kredytobiorcy wraz z odsetkami 54 769,76 zł oraz 30 533 CHF - czyli łącznie ponad 172 tys. zł (zgodnie z poniedziałkowym kursem CHF).

- To oznacza, że osoby które mają zaciągnięty kredyt indeksowany do waluty obcej w Banku Millennium mogą złożyć indywidualną skargę do sądu - zauważa portal.

Mecenas na łamach strefainwestorow.pl mec. Barbara Garlacz podkreśla, że dana umowa musi zawierać klauzulę uznaną przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Chodzi tutaj o dwa postanowienia wpisane do rejestru SOKiK:

1. Pod numerem pozycji 3178 postanowienie określające, iż „kredyt jest indeksowany do CHF/USD/EUR, po przeliczeniu wypłaconej kwoty zgodnie z kursem kupna CHF/USD/EUR według Tabeli Kursów Walut Obcych obowiązującej w banku Millennium w dniu uruchomienia kredytu lub transzy."

2. Pod numerem pozycji 3179 postanowienie określające, iż „w przypadku kredytu indeksowanego kursem waluty obcej kwota raty spłaty obliczona jest według kursu sprzedaży dewiz, obowiązującego w banku na podstawie obowiązującej w banku Tabeli Kursów Walut Obcych z dnia spłaty."

Czytaj także:

Źródło: strefainwestorow.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA