fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt Polska-Izrael

Kampania Fundacji Rudermanów. Billboard w Tel Awiwie

Twitter/Bartek Bielecki
Fundacja Rudermanów prowadzi kampanię „Polsko, nigdy nie pozwolimy ci zaprzeczyć Holocaustowi”. W jej ramach w Tel Awiwie pojawił się plakat na jednym z budynków.

Amerykańska Fundacja rodziny Rudermanów powstała w 2000 roku z inicjatywy biznesmena Mortona E. Rudermana. Fundacja zajmuje się wykluczeniem społecznym dzieci, szczególnie niepełnosprawnych. Do tej pory w Polsce znana była ze swojego raportu, w którym wskazywała, że prawie 100 proc. ról osób niepełnosprawnych w filmach było granych przez w pełni zdrowych aktorów.

Fundacja obecnie zbiera podpisy pod petycją o zerwanie stosunków dyplomatycznych z Polską przez Stany Zjednoczone. W ramach tej inicjatywy powstał m.in. film "I will go to jail" (Pójdę do więzienia - ang.).

W materiale amerykańscy Żydzi wyrażają swoje obawy względem nowelizacji ustawy o IPN. "Będę za nimi tęsknić, gdy mnie nie będzie" - mówi matka wskazując na dwójkę siedzących obok dzieci. "Żadne polskie więzienie mnie dziś nie przestraszy" - zapowiada z kolei starszy mężczyzna. Następnie wszyscy aktorzy powtarzają "Polski Holokaust", co ich zdaniem może ściągnąć na nich karę w postaci więzienia. Film posiada napisy w językach angielskim i hebrajskim.

Wczoraj nagranie zostało usunięte z sieci.

Kolejne elementy kampanii pojawiły się w Tel Awiwie. Na jednym z budynków pojawił się ogromny plakat. Informacje przedstawiono podobnie jak w filmie w dwóch językach - angielskim i hebrajskim.

„Polsko, nigdy nie pozwolimy ci zaprzeczyć Holocaustowi” - zapisano na billboardzie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA