fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt Polska-Izrael

Światowa organizacja żydowska apeluje ws. ustawy reprywatyzacyjnej

Działka przy ul. Chmielnej 70 w Warszawie
Fotorzepa/ Robert Gardziński
World Jewish Restitution Organization (WJRO) zabrała głos w dyskusji o ustawie reprywatyzacyjnej. W oświadczeniu przesłanym redakcji „Rzeczpospolitej” czytamy, że organizacja domaga się jej szybkiego przyjęcia i jest „głęboko zaniepokojona” zwróceniem ustawy do dalszych prac do Ministerstwa Sprawiedliwości. O tym mówił w ubiegłą niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, Jacek Sasin.

„World Jewish Restitution Organization wzywa do szybkiego procedowania poprawionej ustawy, która dotyczy zwrotu mienia”  – czytamy w oświadczeniu.

W oświadczeniu cytowany jest Gideon Taylor, prezes wykonawczy WJRO. „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, że ta decyzja [o zwrocie ustawy do dalszych prac o której mówił Sasin – red.] opóźni jej wejście w życie. Osoby starsze – zarówno Żydzi, jak i inni  – które czekały ponad 70 lat na sprawiedliwość za ich utracone mienie już nie mogą czekać więcej. Wzywamy rząd Polski do szybkiego przyjęcia legislacji, która jest sprawiedliwa i uczciwa wobec tych, którzy utracili swoje mienie, włączając w to Polaków, którzy przetrwali Holocaust jak i ich rodzin”.

WJRO już w październiku ubiegłego roku wyrażała „głębokie rozczarowanie” kształtem zaproponowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości ustawy reprywatyzacyjnej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA