fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke krytykuje posła PO. „Użył hymnu jako narzędzia”

European Union - Source : EP/ Dominique HOMMEL
- Ja się dziwię PiS-owi, że on stał na baczność, zamiast wziąć faceta i wyrzucić z mównicy - powiedział Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji, komentując zaintonowanie Mazurka Dąbrowskiego przez Cezarego Tomczyka z PO na wtorkowym posiedzeniu Sejmu.

Tomczyk wszedł na mównicę przed wyborem wicemarszałków Sejmu a tuż po tym, jak Tomasza Grodzkiego na swojego marszałka wybrał Senat. - Polska zyskała strażnika konstytucji. Bez Senatu konstytucja nie może być zmieniona. Naród przemówił. Nie wygrał senator Grodzki, wygrali Polacy. To zwycięstwo w Senacie dedykujemy wszystkim Polakom, bo każdy głos miał znaczenie - powiedział polityk Platformy Obywatelskiej.

Następnie Tomczyk złożył wniosek formalny o wspólne odśpiewanie hymnu i od razu sam go zaintonował. Posłowie powstali z miejsc, ale politycy PiS w większości nie śpiewali, a przedstawiciele Konfederacji, poza Grzegorzem Braunem, wyszli z sali plenarnej.

- To co zrobił wielce czcigodny poseł Cezary Tomczyk, który użył hymnu polskiego, w ogóle wdzierając się na mównicę, wbrew woli marszałka i pod pretekstem sprawy formalnej, informując o czymś tam, co zaszło poza Sejmem, to jest dziwne. Ale potem użył hymnu jako narzędzia - krytykował w środę w TVP Info Janusz Korwin-Mikke.

- Otóż Konfederacja wyszła wtedy z sali, nie staliśmy na baczność, jak PiS, ponieważ hymn jest hymnem, jeżeli jest wykonany jako hymn, a nie jako narzędzia - zauważył.

Korwin-Mikke użył obrazowego porównania do inicjatywy Tomczyka. - Czy państwo sobie wyobrażacie, że przychodzi załóżmy policjant aresztować żula a ten zaczyna mu śpiewać hymn państwowy i oni mają stanąć na baczność i go wysłuchiwać? - pytał polityk.

Dodał, że dziwi się posłom PiS, że stali na baczność, „zamiast wziąć faceta i wyrzucić z mównicy”. - Ale to jest problem PiS-u - stwierdził.

Źródło: rp.pl/ TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA