fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Pieniądze na dawną fabrykę Norblina

materiały prasowe
99,3 mln euro z Pekao SA i 60 mln euro z Europejskiego Banku Inwestycyjnego dostał inwestor rewitalizujący dawną fabrykę Norblina w Warszawie.

Bankowe finansowanie wraz z pieniędzmi Grupy Capital Park, inwestora, w pełni pokryją koszty inwestycji. W ramach rewitalizacji dwuhektarowego terenu po historycznych zakładach Norblin, Bracia Buch i T. Werner na warszawskiej Woli powstanie ponad 66 tys. mkw. powierzchni użytkowej. 40 tys. mkw. zajmą biura, z czego ponad 11 tys. mkw. jest już wynajęte.

Wśród najemców znajdą się m.in. nowy koncept coworkingowy na polskim rynku rent24 (4 tys. mkw.), operator biur serwisowanych City Office (1,8 tys. mkw.), centrum konferencyjne (1,6 tys. mkw.), General Property działający w obszarze facility management (500 mkw.) i spółka Usecrypt (iMe) świadcząca usługi wsparcia informatycznego (560 mkw.). Ponad 26 tys. mkw. to z kolei przestrzeń przeznaczona na handel, usługi, rozrywkę, kulturę i gastronomię. Z powierzchni handlowej wynajęto już ponad 12 tys. mkw. Na tej powierzchni znajdzie się m.in. kino butikowe OH KINO (3,3 tys. mkw.), targ z ekologiczną, certyfikowaną żywnością - BioBazar (1,8 tys. mkw.), foodhall z ponad 20 konceptami gastronomicznymi (3,2 tys. mkw.), Piano Bar z muzyką na żywo (408 mkw.), Wiśniewski - bar i sklep, (40,37 mkw.), a także restauracjeWeranda (387 mkw.), Soul Food (283 mkw.) i The Garden na 9. piętrze z widokiem na centrum Warszawy (631 mkw.).

- Komercjalizacja na poziomie 40 proc. na dwa lata przed planowanym zakończeniem projektu to dla nas ogromny sukces - mówi cytowana w komunikacie Kinga Nowakowska, dyrektor operacyjna i członek zarządu Grupy Capital Park.

Inwestycja ma być gotowa w połowie 2021 roku. -Rewitalizacja dawnej fabryki Norblina to flagowy projekt Grupy Capital Park. Zabytkowemu, terenowi pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną zostaną nadane nowe funkcje - komentuje inwestor. - Powstanie tam minidzielnica, złożona z kilkunastu budynków i wewnętrznych uliczek. Przyszły kompleks będzie miejscem otwartym i dostępnym dla wszystkich.

Budynki będą wyposażone w szereg ekologicznych rozwiązań. W fazie projektowej otrzymały precertyfikację BREEAM na poziomie Very Good. - Jedną z atrakcji będzie Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, w którym znajdą się m.in. unikatowe kolekcje platerów, a także odrestaurowane, zabytkowe maszyny fabryczne - opowiadają przedstawiciele inwestora. - Odnowionych zostanie dziewięć zabytkowych budynków i dwa historyczne, a także 50 maszyn i urządzeń z dawnej fabryki. Dla użytkowników kompleksu został przewidziany 4-poziomowy, podziemny parking na 750 miejsc parkingowych oraz 200 miejsc dla rowerzystów

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PRC Architekci. Głównym wykonawcą jest firma Warbud.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA