fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Ekshumacje. Szczątki sześciu osób w grobie stewardesy

Wikimedia Commons
Natalia Januszko 10 kwietnia pracowała jako stewardesa na pokładzie Tu-154. W marcu tego roku przeprowadzono ekshumacje ciała kobiety. W jej grobie znajdowały się szczątki sześciu osób.

Natalia Januszko została pochowana na warszawskich Powązkach. 16 marca zwłoki kobiety przewieziono do Lublina. Badania wykazały, że w grobie znajdowały się szczątki pięciu innych osób - informuje "Super Express". - W trumnie znaleziono szczątki pięciu innych osób. To były m.in. część kończyny, fragmenty dłoni i organów wewnętrznych - powiedział dziennikowi śledczy, który pracuje przy sprawie.

O przeprowadzonych ekshumacjach mówił w tym tygodniu w TVP Info ojciec Natalii Januszko. - Nasza córka była przywieziona w ostatniej grupie z Moskwy. Myśleliśmy,że w tych trumnach będzie już porządek. Okazało się że wręcz przeciwnie - powiedział Grzegorz Januszko. - Jestem przekonany, że gdyby to dotyczyło nas - byłaby tak samo dociekliwa i nie byłoby jej wszystko jedno. Nie możemy tego zostawić dla następnych pokoleń - dodał.

W ostatnich dniach Prokuratura Krajowa potwierdziła medialne doniesienia, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego i gen. Włodzimierza Potasińskiego znajdowały się szczątki innych ofiar katastrofy. Wcześniej zespół prokuratorów wyjaśniających okoliczności katastrofy smoleńskiej informował, że podczas przeprowadzanych obecnie ekshumacji stwierdzono dwa przypadki zamiany ciał. W środę w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym m.in. nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej przesłuchana została b. premier i b. minister zdrowia Ewa Kopacz.

 

Źródło: SE.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA