fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofa smoleńska

Jacek Sasin: Bez prawdy nie będzie pełnego pojednania

PAP, Tomasz Gzell
- Musimy budować wspólną przyszłość i musimy sobie wybaczyć - mówił w TVN24 poseł PiS Jacek Sasin, komentując wcześniejsze słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że należy wybaczyć sobie wszystkie złe słowa, jakie padły w związku z katastrofą smoleńską. Kilka godzin później prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, że o wybaczeniu może być mowa dopiero po ukaraniu winnych katastrofy.

- Żyjemy w jednym państwie, obok siebie. Zwolennicy PiS i PO, ludzie, którzy mają różne spojrzenie na to, co się wydarzyło w Smoleńsku 6 lat temu i nic tego nie zmieni - zauważył Sasin. Dlatego jego zdaniem należy "sobie wybaczyć" w imię "wspólnej przyszłości".

Sasin zaznaczył jednocześnie, że aby wybaczenie było pełne musi "być oparte na solidnym fundamencie prawdy". - Dopóki nie będzie prawdy, to pojednanie nie będzie pełne - ocenił.

Sasin przyznał, że tuż po katastrofie Polaków zjednoczyła żałoba. - Ale powiedzmy, że bardzo szybko ta atmosfera została zakończona przez takie działania, jak protesty przeciwko pogrzebowi pary prezydenckiej na Wawelu, czy to co się działo później przed krzyżem przed pałacem prezydenckim - wspomniał. Wypomniał też złe prowadzenie śledztwa ws. przyczyn katastrofy.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA