Wciąż jest nadzieja, że w ostatniej chwili pojawi się jednak inwestor, który uratuje mocno zadłużoną sieć i do likwidacji jednak nie dojdzie - informuje Bloomberg. Jednak zdaniem amerykańskich mediów jest to "coraz mniej prawdopodobne". Nie ma też większych szans, by wierzyciele spółki zaakceptowali warunki restrukturyzacji jej zadłużenia.

We wrześniu 2017 roku Toys "R" Us ogłosił wystąpienie o ochronę przed roszczeniami wierzycieli. Spółka zapowiadała, że chce wyjść z procesu upadłościowego z mniejszym zadłużeniem i opracować lepszy model biznesowy. Udało jej się nawet pozyskać 3,1 mld dolarów pożyczki na kontynuację działalności. Jednak wyniki sprzedaży w okresie świątecznym były tak słabe, że wierzyciele stracili nadzieje na naprawę spółki.

Fatalna jest też sytuacja europejskiego biznesu Toys "R" Us. W Wielkiej Brytanii sieć znalazła się pod zarządem sądowego administratora po tym jak nie udało się znaleźć chętnego do odkupienie sieci lub znalezienie inwestora. Kłopoty ma też azjatycka część Toys "R" Us, która osiąga największe dochody i prowadzi "aktywne rozmowy" z potencjalnymi inwestorami.

W Polsce Toys "R" Us posiada 16 sklepów stacjonarnych oraz sklep internetowy.

W USA sieć ma ponad 800 sklepów. W styczniu tego roku zamknięto już 180 placówek.