fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Lidl wymienił prezesa

Bloomberg
Lidl rozstał się w trybie natychmiastowym ze swoim prezesem. Sven Seidel stracił stanowisko z powodu "różnicy stanowisk".

Niemiecka sieć handlowa Lidl poinformowała, że rozstaje się w trybie natychmiastowym z prezesem Svenem Sidelem. 43-letni manager opuści firmę "natychmiast" - napisano w komunikacie. Rozstanie - według oficjalnych informacji - następuje z powodu różnic w biznesowym i strategicznym podejściu do prowadzenia spółki".

Sven Seidel pracował w sieci Lidl od wiosny 2014 roku.

Nowym prezesem Lidla został Jesper Hojer.

Niemieckie media przypominają, że były już prezes miał pseudonim "TY- dyktator", po tym jak rok temu kazał wszystkim pracownikom spółki zwraca się do siebie nawzajem po imieniu, argumentując, że "jest to najwyższy wyraz szacunku". Nie to jednak było przyczyna dymisji, ale to, że Seidel wielokrotnie spierał się z Klausem Gehrigiem - prezesem Schwarz-Gruppe, która jest właścicielem sieci. Według gazety "Heilbronner Stimme" Gehring był także niezadowolony z tego ile pieniędzy Lidl przekazał na rzecz wspierania piłki ręcznej.

Schwarz-Gruppe poinformował w komunikacie, że od teraz o wszystkich strategicznych posunięciach będzie decydować pięcioosobowy zespół: Klaus Gehrig, Jesper Hojer oraz prezes sieci Kaufland Patrick Kaudewitz, Andreas Strähle (odpowiedzialny za finanse, kontroling i HR) i Gerd Chrzanowski (odpowiedzialny za IT, produkcje i nieruchomości).

Nowy prezes Lidla Jesper Hojer pracuje w spółce od 10 lat. Ma 38 lat i ostatnio był odpowiedzialny za międzynarodowe zakupy. W zeszłym roku Lidl wykazał wzrost obrotów o niemal 10 proc. osiągając 64,6 mld euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA