fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Sklepy walczą z koronawirusem. Przerwy techniczne w ciągu dnia

materiały prasowe
Biedronka zamyka sklepy w ciągu dnia, by zminimalizować kontakty między pracownikami. Inne sieci też tak robią.

Sieci handlowe podejmują różne działania mające na celu zarówno ochronę pracowników, jak i zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W sklepach pojawiły się osłony odgradzające kasjerów od klientów, linie ułatwiające klientom zachowanie dystansu w kolejce do kasy, a w niektórych placówkach pojawiły się także podajniki żeli dezynfekujących dla klientów. Niektóre sieci (np. Lidl, Rossmann czy Biedronka) ograniczyły też liczbę osób która może naraz przebywać w sklepach i w związku z tym pojawiły się charakterystyczne kolejki przed sklepami wijące się często na długości paruset metrów. Do tego sieci handlowe skróciły godziny pracy, a niektóre wprowadziły specjalne godziny dla seniorów, najbardziej narażonej na negatywne skutki epidemii grupy społecznej.

Działania na rzecz seniorów podjął też Kaufland, który wprowadził od wtorku kasy pierwszeństwa dla nich. Z kas pierwszeństwa może korzystać każdy klient, ale na życzenie starszej osoby to właśnie ona będzie mieć pierwszeństwo.

Zarówno Biedronka, jak i Lidl pochwaliły się wdrożeniem rozwiązania umożliwiającego płatności zbliżeniowe bez konieczności wpisywania PIN do 100 złotych. Płatności bezdotykowe i bezgotówkowe są zalecanym środkiem ostrożności w dobie epidemii koronawirusa. Dodatkowo Lidl intensywnie zaczął testować swoje rozwiązanie płatności bezgotówkowych Lidl Pay, które jest już dostępne w 200 sklepach sieci.

Na tych działaniach się jednak nie kończy. Biedronka, która skróciła godziny pracy do czasu między 8 a 20 wprowadziła rotacyjny tryb pracy oraz przerwę techniczną umożliwiającą pracownikom dokonanie zmiany bez konieczności fizycznego kontaktu między sobą. Sieć informuje, że w godzinach 13.30-14.30 sklepy Biedronki będą zamknięte właśnie z tego powodu. Podobne rozwiązanie wprowadził nieoficjalnie Lidl, jednak nie podał ściśle określonych godzin. Ponieważ Lidl ma placówki czynne teraz od 7 do 21, można przyjąć, że przerwa techniczna wypada mniej więcej na wczesne popołudnie.

Na skrócenie godzin pracy zdecydowały się też sieci takie jak Netto czy nawet Żabka, która swoje charakterystyczne godziny pracy od 6 do 23 skróciła łącznie o dwie godziny i sklepy tej sieci otwarte są od 7 do 22.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA