fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Unijny komisarz: „Teoretycznie jest szansa, że do brexitu nie dojdzie”

Pierre Moscovici
Bloomberg
Komisarz europejski do spraw ekonomicznych i finansowych, Pierre Moscovici, stwierdził w wywiadzie dla radia France Inter, że „teoretycznie” jest jeszcze szansa na to, że do opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię nie dojdzie.

Były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego pytany był w poniedziałek na antenie francuskiego radia między innymi o jego zdanie na temat ostatnich działań współzałożyciela marki odzieżowej Superdry, Juliana Dunkertona. Brytyjski biznesmen postanowił w ubiegłym tygodniu przekazać milion funtów na kampanię, która ma na celu skłonić rząd do przeprowadzenia kolejnego referendum w spawie brexitu po tym, jak wypracowane zostaną nowe porozumienia z Unią Europejską. Dunkerton przekonuje, że chce dać Brytyjczykom szansę, by „mogli to wszystko jeszcze odkręcić” - cytuje agencja Reutersa.

Czytaj także: Efekt brexitu: Barclays wynosi się do Irlandii 

Unijny komisarz Pierre Moscovici na pytanie, czy wycofanie się z brexitu jest faktycznie jeszcze możliwe, odpowiedział, że „teoretycznie” tak. - To Brytyjczycy, którzy sami podjęli decyzję o wyjściu (z UE - red.), powinni ostatecznie zadecydować, czy chcą wyjść czy nie, oraz jak to zrobią - powiedział Moscovici.

Zaznaczył jednak, że prawdopodobieństwo brexitu jest wciąż bardzo wysokie, ponieważ referendum już się odbyło w czerwcu 2016 r. i Brytyjczycy wyraźnie opowiedzieli się wtedy za opuszczeniem Wspólnoty.

Komisarz został również zapytany o to, czy jest to pewne, że Wielka Brytania i UE zawiążą przed brexitem umowę dotyczącą szczegółowych warunków ich dalszych relacji. Moscovici też nie udzielił tutaj jednoznacznej odpowiedzi, twierdząc, że „niekoniecznie”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA